Věrným návštěvníkům mých stránek určitě neunikly změny na webu. V těchto dnech je doplňován novými tématy. Těmi jsou v menu nový Blog a stránka Můj příběh.

Na blogu najdete v budoucnu články týkající se vzdělávání a výchovy dětí, rodičovství, rodiny a dalších témat, které budou vás nebo mne zajímat. Objeví se i příběhy, rozhovory či reportáže z cest.

Po několika letech psaní strohých komentářů u mých příspěvků, se pokusím posunout se o level výše. Je to pro mne nová výzva. Díky ní se pokusím přiblížit se lidem a najít cestičku k lepší komunikaci, která tomuto webu tak trošku chybí. Z pasivního webu, bych se ráda posunula k aktivnímu dialogu. Věřím, že pro mnohé rodiče mohou být informace týkající se výchovy a vzdělávání jejich dětí přínosné a inspirativní.

Mé fanoušky možná bude zajímat, jak jsem se dostala k práci s dětmi, co tomu předcházelo a jaká ta cesta byla. Nemám ve zvyku se s minulostí svěřovat na potkání, a tak můj příběh může mnohé překvapit. Je v něm zvláštní to, že spousta věcí se děla neplánovaně. Pro jiné tak může být inspirací a motivací, že nic není nemožné. Nemusíte mít v počátku vzdělání, nemusíte mít desítky let praxe, abyste mohli dělat práci svých snů. I já párkrát sešla z této cesty, abych se na ni zase vrátila. Poslouchající své srdce, svou intuici… Můj příběh zde…. 

Určitými drobnými úpravami prochází i celý web. Základem je stále stránka miniškolička, kde jsou pravidelně dávány příspěvky různých her a aktivit. Tato stránka je rozdělena do rubrik. První rubrikou je stránka fotogalerie školičky, kde lze najít fota podle roků a následně měsíců. Další rubrika Je Montessori hrátky, zde zařazuji příspěvky dle uspořádání Montessori oblastí. Další rubrikou je tvoření s dětmi, kde inspirujeme ostatní svými uměleckými výtvory. Před nedávnem jsem vytvořila zvláštní kategorii Hry a stavebnice. V dnešním světě je přehršel různých her a tak se v této rubrice snažím upozornit na ty pravé, které děti u nás ve školičce baví. Poslední rubrikou Miniškoličky je Knihovnička. V ní najdete širokou nabídku knih s mou recenzí.

Ráda bych ještě upozornila na rubriku Montessori hrátky, která je součástí Miniškoličky. Kromě rozdělení dle senzitivních oblastí a principů pedagogiky, najdete zde i návody na vytvoření pomůcek v domácím prostředí. S pomocí tiskárny, laminovací fólie, nůžek, barevných papírů a podobně můžete svým dětem vytvořit parádní aktivity za pár korun. Pokud Vás zaujala nějaká konkrétní aktivita ze stránek, napište si o materiály. Většinu z nich mám a ráda se podělím. 

Samostatným tématem jsou kroužky. Vznikly taktéž neplánovaně. Všechny mé děti hrají již mnoho let šachy. Když byl náš nejmladší syn Maty ve věku tří let, také už tahal figurkami. Ale šachy ho moc v tomto věku nebavily. Přikládám to tomu, že vyrůstal v atmosféře turnajů starších sourozenců. Na jednom turnaji jsem objevila Figurkovou školičku. Hned mne tento projekt uchvátil. Figurková školička využívá figurek i šachového prostředí, ale nehrají se šachy. Pomocí příběhů šachových figurek se hravou formou rozvíjí logické myšlení a další dovednosti. Začali jsme si s Matym hrát jinak a postupně zapojili i děti ze školičky a další děti z okolí.

Všechny příspěvky a články se budou řadit přehledně dle data v aktualitách. Snad jsou pro vás stránky přehledné, inspirující a budete se rádi vracet. Děkuji těm, kteří jste dočetli až jsem. Přeji krásné zimní dny.

Sdílení