Ráda bych vám představila příběhy Emy. Knížky Ema naopak a Ema ve školce by neměly chybět v dětské knihovničce.

Knihy byly znovu vydány na žádost čtenářů v nakladatelství Albatros. Já osobně příběhy neznala. Ke koupi mne motivovaly hezké recenze a vzpomínky nyní již dospělých čtenářů a nekončící poptávky na fb skupinách.

Zvláště chytlavý je příběh Ema naopak. Podle něho je knížka nazvaná. Tuto knížku máme již delší dobu a dětem se moc líbí díky vtipným situacím Emy. Druhým příběhem knížky je kapitola Ema spravuje hračky. Ten je hezkým návodem, jak se máme k hračkám chovat.

Knížku Ema ve školce jsme pořídili hned po jejím vydání v minulém roce. Obsahuje ještě příběh Ema u doktora. Tato knížka už má trošku delší příběhy oproti první. Jsou to příběhy ze života s krásnými obrázky, které dětem pomohou pochopit denní realitu jiných dětí. 

Ema ve školce je vhodná pro děti, které se připravují do školky. Je fajn ji číst ještě před nástupem dítěte do školičky, aby si umělo představit, co ho čeká. Obrázky obsahují mnoho dalších situací a tak není třeba spoléhat jen na čtený text. Můžete si spolu povídat, co dítě vidí, co ho zaujalo, co se mu líbí. 

Ema u doktora je příběh, který by mohl pomoci dětem, které se bojí lékaře. Tento příběh je taktéž realita běžných dnů. Ema má úraz a je potřeba lékařské pomoci. 

Obě knížky doporučuji. Ema naopak zaujme už děti kolem jednoho roku. Ema ve školce je pro malinko starší děti. U nás zaujala děti od 2,5 roku výše. 

Ukázky jsou z příběhu Ema ve školce. 

 

Sdílení