Abeceda minerálů pro děti byla před pár týdny vypuštěna do světa. Je určena pro děti předškolního věku a prvňáčky. Můžete si ji zdarma stáhnout zde na webových stránkách školičky.

Abeceda slouží nejen k nácviku učení velkých písmen, ale i jako pomůcka k dalším herním aktivitám pro děti. Některé z aktivit si ukážeme postupně v různých příspěvcích na webu nebo ve FB skupině Kameny a minerály pro děti.

Abeceda vznikala několik měsíců a byla postupně upravována. Největším oříškem bylo sehnat minerály, abychom měli celou škálu naší abecedy. Podařilo až na písmneka I a W.

Jednou ze základních aktivit pro děti je hledání stejného minerálu jako je na kartě. Pomocí mazacího fixu mohou děti obtahovat písmenka.

Do školičky jsem dětem pořídila směsi minerálů v různých velikostech. Pro menší děti je vhodná aktivita vyskládávání kamínků na písmena. Použili jsme malé kamínky, aby se hezky vešly do tvaru dutých písmen.

Navazující aktivitou může být hledání minerálů mezi malými kamínky, případně výměna mezi dětmi, tak aby měly ten minerál, který mají na kartě.

Na tuto aktivitu jsem již dávala odkaz do FB skupinky. Děti, které zajímají písmenka, mohou vyskládávat názvy minerálů pomocí dřevěné abecedy

Jsem si vědoma, že nemusí být snadné sehnat v krátkém čase všechny minerály, aby je děti mohly přiřazovat. Vyrobila jsem fotografie minerálů, které můžete s dětmi přiřazovat k abecedě a trénovat zrakovou pozornost. Obrázky minerálů jsou volně ke stažení v FB skupině.

Pár ukázek dalších činností vidíte níže na fotografiích. S menšími dětmi jsme přiřazovali s reálnými minerály. Poté jsem obrázky minerálů rozstříhala a vznikla aktivita hledání-párování. Starším dětem lze rozstříhat i na více dílů.

Přeji krásný den a těším se na viděnou třeba v FB skupince.

Vaše Petra

Sdílení