V tomto příspěvku bych se ráda vrátila k létu, kdy jsme s dětmi měli téma moře, života v něm a kolem něj. Hravou formou jsme procvičili spoustu dovedností a aktivity nás moc bavily.

Náš mořský projekt jsme zahájili četbou a zpěvem písničky z knížky “Co sežral žralok”. Knížka má příběh, do kterého je vloženo téma třídění odpadů. Kapitoly jsou doplněny písněmi uloženými na youtube, které lze načíst pomocí QR kódů. Knížku jsme četli průběžně.

Ke knížce jsem vyrobila dětem velkého žraloka z kartónu. A k němu spoustu mořských živočichů. Ty si děti vymalovaly. Pak jsme si hravou formou ukazovali, co do moře patří a co nikoliv. Tématicky jsme chvíli zůstali u třídění odpadů. 

Další dny jsme pokračovali poznávačkou mořských živočichů. Použili jsme modely mořských živočichů s řady tuba Safari – Korálový útes, opravdové výlovky z moře, miniencyklopedii a knížku o přírodě se samolepkami.

Poslouchali jsme jak šumí moře v ulitě, ochutnali jsme jak chutná moře.

Vytvořili jsme si malé moře, ve kterém si děti dlouho hrály s již zmíněnými modely a opravdovými kameny a úlovky.

Vyzkoušeli jsme si hledat mořské živočichy v knížce Moře a oceány z edice “Schovávaná v přírodě”. K této aktivitě se používá lupa a děti byly nadšené.

Podívali jsme se na příběh “Pod vodní hladinou” z edice “Já a moje rodina”.

Malovali jsme vodou. 🙂

Přišla na řadu druhá tuba od Safari – Oceán. V této tubě jsou zvířátka, která žijí i na souši. Ke hrám jsme použili látkové moře a pevninu. A také knížku “Malý pozorovatel u moře”.

Ale to bychom nebyli my, abychom nevytvořili ještě něco dalšího. Pustili jsme se do malování velkého moře. Na velký výkres (asi A3 velikost) jsme první voskovkami namalovali vlny a kapky. Prostě šplouchání moře. Poté jsme akvarelovými barvami (Stockmar) malovali modré a zelené moře. 

K velkému moři jsme ke hrám použili opět sadu Safari – Oceán a k ní kartičky s obrázkem a popisem zvířátek. Pro větší děti tyto kartičky lze použít i jako třísložkové.

Do každého moře patří i lodě. Vyrobili jsme si s dětmi papírové. 😀 Různé barvy i velikosti. 

A na závěr malé videjko.

Děkuji, že jste dočetli až sem a pokud máte nějaké dotazy, nebo máte zájem o nějaké info, napište si.

Krásné dny 🙂

Petra

Sdílení