Školička

Beskydská miniškolička nabízí péči o dětí různého věku. To probíhá v příjemném prostředí rodiného domečku se zahradou přímo ve Frýdlantu nad Ostravicí.
Největší snahou je vytvořit dětem přirozené rodinné prostředí, tak aby byly spokojené, šťastné, veselé a nic jim nechybělo. Proto je také počet dětí omezen. Ke každému dítěti je přistupováno jako k individualitě, která má své potřeby, přání, nálady. Je respektován jeho specifický individuální vývoj. To vše s ohledem na správný rozvoj psychický, fyzický a sociální.

Většina činností během dne je formou hry. Hra je pro děti v ranném a předškolním věku zdrojem poznání, zkušeností, postojů a vzorců chování a v optimálním souladu rozvíjí manuální dovednosti dítěte, pohyb, rozum a cit.

Hraní u nás probíhá ve dvou rovinách. První, je hra volná, kdy si dítě hraje, nebo třeba také nehraje, dle své nálady. Druhá je řízená, zaměřená na nějaký cíl (poznávání barviček, tvarů, počítání, malování, spojovačky, stavění kostek, stavebnic, puzlle, čtení, zpívání atd.) I zde mají děti na výběr z mnoha aktivit. Nezbytnou součástí je pobyt v přírodě. Venkovní činnosti se lehce řídí podle počasí a i zde dochází ke střídání aktivit volné a řízené hry. Vše je uzpůsobeno věku, mentální zralosti, potřebám a také náladě dítěte.

Využíváme prvků prvky z Montessori pedagogiky a Figurkové školičky.

Prostory Beskydské školičky

Školička se rozprostírá v téměř celém spodním patře rodinného domu. Děti mají k dispozici hernu a prostory jídelny s kuchyní.

Venkovní prostory pro děti jsou rozděleny do zón. Před chalupou se náchází hřiště na různé sportovní aktivity, pod okny je přírodní chodníček mezi kytičkami, u bočního plotu máme smyslový chodníček.  V části za chaloupkou se nachází hřiště s herními prvky, houpačkami, pískovištěm, trampolínou, to vše z části ukryté pod vzrostlými tujemi a částečně tak chráněné před slunečními paprsky v horkých dnech. Součástí herního plácku je malé funkční jezírko s rybkami a venkovní bydlení naší králičí slečny Emy. Do zvířecí rodinky ještě patří morčátko Fifinka. S dětmi jim nosíme šťavnatou travičku. V zadní části pozemku se nachází velká zahrada, na které rostou nejrůznější druhy stromů, keřů a přírodních zákoutí. Tato část zahrady ještě projde dalšími úpravami.


Děti často fotím, snažím se, aby i rodiče měli přehled o tom, co jsme dělali. Fotečky můžete shlédnou ve fotogaleriích.

Pokud máte jakékoliv dotazy, pište, ráda odpovím…. :o)