Figurková školička

….aneb s čím vším pracujeme a co ve výuce používáme… Cvičebnice Jsou základem výukového programu. Obsahují 6 částí, každá je zaměřená na jednu šachovou figurku. První díl : věž, střelec, dáma. Druhý díl : kůň, král, pěšec. (cena jedné 250kč) Šachová stavebnice Dřevěná šachová stavebnice s rozebíratelnými šachovými figurkami. Umožňují složení v různých variacích. Pomocí nich dochází k procvičování jemné motoriky i logického uvažování. Vhodné už pro tříleté děti. Rébusová šachovnice Herní plocha s dřevěnými políčky, které lze otáčet. Umožňují hrát nejrůznější intelektuální hry. Látkové šachovnice Umožňují řešit úlohy aktivním pohybem a logickým myšlením zároveň. Lze použít pro výuku menších dětí, či dětí s poruchami učení.  Magnetická tabule Má rozměr 1mx1m. Lze ji mít položenou, nebo zavěšenou na zdi. Na tabuli je natištěna síť 10×10 políček a v síti vyznačena šachovnice, ohraničená červenou linkou. Na tabuli lze hrát šachy, stavět úlohy ze cvičebnic a najde i další využití při počítání a dalších logických úlohách. K tomu se používají barevná dřevěná magnetická kolečka.
Počítačová hra Počítačový výukový program Figurková školička zahrnuje stejné úkoly na šachovnicích, jako jsou ve cvičebnicích. K jejich řešení je možné využít širokou nabídku nápovědy. Program zároveň kontroluje a hodnotí průběh řešení. K dispozici je velké množství her, instruktivních videí, motivačních animací a písniček.
Zpěvník a CD Zpěvník obsahuje notový přepis 60 zhudebněných básniček ze cvičebnic, 6 velkých písní o figurkách, obrázky k domalování a šachovnice s úkolem i s jeho řešením. Součástí je také audio CD se všemi 66 písněmi nazpívanými dětským sborem.
Pexeso Pexeso má 2×36 kartiček o rozměru 7×7 cm. Šest šachových figurek je vyobrazeno v šesti podobách.
Figurkový úkolníček 60 volných listů se všemi lekcemi ze cvičebnic Figurkové školičky. Na jedné straně listu je šachovnice s „nultým”úkolem, na druhé straně omalovánka a řešení.